baner dna-moczanowa.info
W witrynie dna-moczanowa.info poruszającym tematykę: Dna moczanowa dla Twojej wygody, używane są ciasteczka. W przypadku, jeśli nie udzielasz akceptacji - zmień konfigurację swojej przeglądarki WWW. Polityka Prywatności Wortalu
Kliknij by ZAMKNĄĆ
DNA MOCZANOWA
Spis Treści:
przykładilustracjafotkaobjawy leczenie szczepienie objawyobrazobjawy dna moczanowazobaczdieta bakteria lekarstwo na cenaprzykład

Rozpoznanie

W diagnostyce dny moczanowej ważny element stanowi wywiad lekarski. To on pozwala na różnicowanie poszczególnych chorób stawów.

Podejrzenie dny powinno skłonić do oznaczenia poziomu kwasu moczowego w organizmie oraz spra

wdzenia jego ilości wydalanej wraz z moczem. Najważniejszym badaniem potwierdzającym lub wykluczającym wystąpienie dny jest pobranie płynu stawowego ze stawu dotkniętego chorobą, następnie jego przekazanie do laboratorium i badanie pod mikroskopem. W diagnostyce dny moczanowej można ponadto stosować RTG oraz USG stawów.

Dna moczanowa może być diagnozowana i leczona bez dalszych rozpoznań u osób z hiperurykemią oraz przy klasycznej podagrze. Jednakże w przypadku wątpliwości odnośnie diagnozy warto wykonać badanie płynu maziowego, co powinno rozwiązać wszelkie wątpliwości. W diagnozie dny przewlekłej najlepiej sprawdza się badanie rentgenowskie. Jest ono jednej bezużyteczne przy ostrych atakach artretyzmu.

Dna moczanowa może być także diagnozowana poprzez:

poprzednia stronanastępna strona
Komentarze: forum wypowiedzi
~
Łukasz
[ 28 sty 2014, 17:54 ]
[...] stawowego na obecność krysztlkow sodu. Oczywiście wynik był dodatni. To badanie [...] czytaj więcej